Посилання на доступні джерела інформації про вплив на довкілля, спричинений виробництвом електричної енергії усіма джерелами енергії:

http://necu.org.ua/energy/

 

Частки кожного джерела енергії (вугілля, природний газ, ядерне паливо, гідроенергія (об’єкти великої гідроенергетики), відновлювані джерела енергії, інші джерела) у загальній структурі балансу електричної енергії, купленої в ДП «Енергоринок» за 2018 рік:

Первинні енергоносії

Частка в обсягах електричної енергії

Частка у вартості електричної енергії

Атомні електростанції (АЕС)

54,33%

26,60%

Генеруючі компанії теплових електростанцій (ГК ТЕС)

29,50%

47,10%

Гідроелектростанції (ГЕС) (крім малих)

7,81%

5,28%

Теплоелектроцентраль (ТЕЦ)

6,45%

12,42%

Альтернативні джерела енергії (АДЕ), у тому числі:

1,91%

8,6%

Гідроелектростанції (ГЕС) (малі)

0,16%

0,56%

Вітряні електростанції (ВЕС)

0,81%

2,60%

Сонячна енергія

0,75%

4,76%

Біомаса

0,07%

0,25%

Інші

0,12%

0,43%

Всього

100%

100%

 

Раціональне споживання електроенергії

 

В умовах зростання тарифів на електроенергію питання її економії, впровадження енергозберігаючих заходів (та відповідне зменшення витрат коштів на оплату едектроенергії) набуває дедалі більшої актуальності.

 Енергозбереження передбачає раціональне використання енергоресурсів, шляхом отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

 Розумне користування електроенергією дозволяє зменшити платежі за електроенергії у 2-3 рази, або ж без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів.

 

Декілька простих організаційних та технічних заходів, впровадження яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно:

 1) Необхідно забезпечити енергоефективність освітлення шляхом заміни ламп розжарювання на люмінісценті та світодіодні лампи, які споживають до 5 разів менше електроенергії та мають довший термін експлуатації.

 2) Не слід залишати увімкненим електроприлади, якщо в цьому немає потреби, оскільки близько 30% загального обсягу споживання електроенергії припадає саме на прилади, які ввімкнені в електромережу, споживають електроенергію, але не здійснюють корисну роботу.

 3) Не слід залишати обладнання та електроприлади у режимі очікування, оскільки навіть не працюючий, але не відключений від живлення прилад продовжує споживати від 15 % до 25 % електроенергії.

 4) Доцільно обмежувати час користування кондиціонерами, а здійснювати провітрювання та вентиляцію приміщень, а також оптимізацію систем провітрювання.

 5) При оснащенні приміщень приладами слід купувати більш економічну техніку класу енергоспоживання "А", що дозволить суттєво зменшити енергоспоживання. Так, наприклад, прилад класу «А» або «А+» споживає на 30 – 50% менше електричної енергії від загального споживання  електроенергії приладом класу «В».

6) Здійснення модернізації та/або реконструкції систем опалення та освітлення.

7) Інші енергоефективні заходи.